Program Forår 2018

MANDAGE – Start 9. april
Sportscentrum – Industrivej 8 – 6200 Aabenraa

16.15 – 17.00 Børne show hold – Børnehavebørn og 0. klasse
17.00 – 17.45 Junior show hold – Hip-Hop m.m. 1. – 4. klasse
17.45 – 18.30 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
18.30 – 19.20  Voksen pardans Rutine – Standard og latin samt festdanse
19.20 – 20.10 Voksen pardans Begynder – Standard og latin samt festdanse

 

TIRSDAGE – Start 3. april

17.00 – 17.45 Freestyle – All styles. Her lærer du at freestyle til forskelligt musik.
17.45 – 18.45 Smallgroup Junior (SPORTSHOLD – Lukket for tilmelding)

18.45 – 19.45 Sport Disco (Solo og Duo) (SPORTSHOLD)
19.45 – 20.45 Showdance/Moderne/Jazz (SPORTSHOLD)

TORSDAGE – Start 5. april

17.00 – 17.45  Seje Drenge – En blanding af Hip-Hop og Break Dance
17.45 – 18.30  Battle for “Begynder”
18.30 – 19.30 Fritræning med Instruktør

 

FREDAGE – Start 6. april

Sal 1
16.30 – 17.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – Begynder/Rekruttering
17.30 – 18.30 Sport Hip-Hop Solo – Talent/Konkurrence/S. Konkurrence/Star
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Duo – Talent/Konkurrence/S. Konkurrence/Star/S. Star
19.30 – 20.30 Sport Hip-Hop Solo – Super Star
20.30 – 21.30 Battle Solo (Div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump) 

Sal 2
 
16.30 – 17.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – “Begynder” NYT Hold

Sports Centrum

TIRSDAGE – start 3. april
SFS hallen – Borgmester Andersens Vej 100 – 6400 Sønderborg

16.15 – 17.00 Børne show hold – Børnehave børn og 0. klasse
17.00 – 17.45 Seje drenge – En blanding af Hip-Hop og Break Dance KUN adgang for drenge
17.45 – 18.30 Girly teens – 1. – 4. Klasse 
18.30 – 19.15 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse
19.20 – 20.10 Voksen Pardans Rutine – Standard og latin samt festdanse

SFS Hallen

Onsdage – start 4. april
Tønder Hallerne – Sønderlandevej 4-6 – 6270 Tønder

17.00 – 17.45 Børne show hold – Børnehavebørn og 0. klasse
17.45 – 18.30 Junior show hold  – Hip-Hop m.m. 1. – 4. klasse
18.30 – 19.15 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse

Tønder Hallerne

Torsdage – start 5. april
Skydepavillionen – Gammelting 7A – 6100 Haderslev

16.30 – 17.15 Børne show hold – Børnehave børn og 0. klasse
17.15 – 18.00 Junior show hold – Hip-Hop m.m. 1. – 4. klasse
18.00 – 18.45 Ungdom show hold – Hip-Hop m.m. 5. – 9. klasse 

Skydepavillionen

TIRSDAGE – Start 3. april

17.45 – 18.45 Smallgroup Junior (SPORTSHOLD – Lukket for tilmelding)

18.45 – 19.45 Sport Disco (Solo og Duo) (SPORTSHOLD)
19.45 – 20.45 Showdance/Moderne/Jazz (SPORTSHOLD)

 

FREDAGE – Start 6. april

Sal 1
16.30 – 17.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – Begynder/Rekruttering
17.30 – 18.30 Sport Hip-Hop Solo – Talent/Konkurrence/S. Konkurrence/Star
18.30 – 19.30 Sport Hip-Hop Duo – Talent/Konkurrence/S. Konkurrence/Star/S. Star
19.30 – 20.30 Sport Hip-Hop Solo – Super Star
20.30 – 21.30 Battle Solo (Div. stilarter House, Ragga, R&B, Oldschool, Dubstep, Popping, Krump) 

Sal 2
 
16.30 – 17.30 Sport Hip-Hop Solo og Duo – “Begynder” NYT Hold
17.30 – 20.30 Fritræning – Se kalender på hjemmesiden og det er med eller uden Instruktør

Sports Centrum